Otvoritev 42. tedna cvička

tc (212)Tudi iz našega društva smo se množično udeležili otvoritve 42. tedna cvička, ki se je z veličastno povorko začel 30. maja v Kostanjevici na Krki. V povorki je sodelovali okvirno 1350 udeležencev, poleg članov vinogradniških društev, včlanjenih v zvezo, še bivše cvičkove princese, bivši kralji cvička, ambasadorji, konjeniki, godbeniki in drugi. Z nami so bili naši prijatelji, Blanški vinogradniki, tako smo še bolj prispevali k odličnemu vzdušju. Na tradicionalni prireditvi z več deset letno zgodovino smo lahko na številnih stojnicah in hramčkih poskusili različna vina, največ seveda cvička.

Večer je bil sklenjen s kronanjem novega kralja cvička Janeza Colnerja in novega ambasadorja cvička, Jožeta Žuro. Obema iskreno čestitamo!

Več (spletna fotoreportaža)>>>

Karsia - novosti v 2019 >>>