Ne pozabimo na naša vina

Pomladni čas prinaša tudi nova opravila v naših vinogradih, ob tem pa ne pozabimo na vina, ki zorijo v kleteh. Pomembno je nadzirati in vzdrževati ustrezno koncentracijo prostega žveplovega dioksida ter preprečevati dostop zraku. S tem zavarujemo vina pred procesi oksidacije, ki  pogosto pogojuje nastanek drugih bolezni ter zaviramo razmnoževanje škodljivih mikroorganizmov. Ciljna koncentracija prostega žvepla v belih vinih je okvirno 25 - 35 mg/l, v rdečih pa 20 - 35 mg/l (cviček do 25 mg/l).

basf pomanjsan