Zahvala Vinski kraljici ob zaključku njenega mandata

Maja feb17

21. Vinska kraljica - gostja našega društva februarja 2017, s predsednikom DV Sevnica-Boštanj

Maja Žibert, 21. vinska kraljica je ob zaključku svojega uspešnega mandata tudi na naše društvo naslovila nekaj strnjenih misli, spoznanj in pobud, ki jih je kot promotorka slovenskega vinogradništva, vinarstva, turizma in kulturne dediščine ter ob pripravi zaključnega dela na Fakulteti za turizem Univerze v Mariboru, spoznala ob enoletnem mandatu Vinske kraljice Slovenije.

"Slovenija je bogata dežela. Raznovrstna v reliefnem pogledu, bogata s podnebno pestrostjo in pestra po geološki sestavi. Te značilnosti dajejo osnovno podlago, da je naša mala država tako bogata v pestrosti vinske ponudbe in delikatese. V času mandata pa nisem srečala le takšnega bogastva. Bogastvo gostoljubnosti, sprejetosti, domačnosti, srčnosti in preprostosti njenih ljudi– to je pravo bogastvo prelepe Slovenije.", je sklenila svoje misli.

Kot Vinska kraljica Slovenije je Maja obiskala tudi nas, in sicer februarja lani, ob razglasitvi rezultatov 35. društvenega ocenjevanja vin.

Jože Simončič se ji je, v imenu našega društva, v teh dneh zahvalil za odlično opravljeno poslanstvo, med drugim je navedel: "Članice in člani DV Sevnica-Boštanj se ti zahvaljujemo za prijetno sodelovanje in za vse, kar si dobrega storila za promocijo vinogradništva, vinarstva in kulturo pitja. Ponosni smo, da Vinska kraljica Slovenije prihaja z mirenske doline in tako še bolj krepi in povezuje naše vinogradnike. Ob predaji krone svoji naslednjici, ti želimo vse dobro, da bi s svojim znanjem, bogatimi izkušnjami in preprostostjo še naprej sodelovala z vinogradniki, vinarji in z ljudmi dobre volje. Prepričan sem, da bomo tudi v bodoče ostali prijatelji in se še srečali na kakšnem prijetnem druženju."

fito-info

iskalnik reg. FFS >>>

BBCH skala >>>

Slovenski kloni >>>