DV Sevnica-Boštanj - Strokovno predavanje o trgatvi 2020

glava mobile

Strokovno predavanje o trgatvi 2020

Tudi letos bodo strokovnjaki KGZS Novo mesto izvedli predavanja, na katerem nas bodo seznanili s potekom letošnje trgatve in podali smernice za nego mladih vin. Trgatev vsakega vinskega letnika je namreč specifična, pri negi mladih vin pa lahko naredimo veliko težko popravljivih napak!

Predavanje o trgatvi bo v dvorani gasilskega doma na Studencu, v četrtek 10. septembra s pričetkom ob 19. uri. Predavanje bo izvedeno za vsa 4 vinogradniška društva sevniške občine. Izvedla ga bo Ivanka Badovinac, univ. dipl. inž. agr., svetovalka za vinarstvo iz KGZS Novo mesto.

Zaradi trenutne situacije zaradi koronavirusa, se mora vsak udeleženec najkasneje do vključno srede, 9. 9. 2020, prijaviti predsedniku društva (Jože) ali na e-naslov drustvo.vinogradnikov​@​gmail.com.

Po predavanju bo še krajša predstavitev novitet na področju kvasovk, ki jih bo po znižani ceni mogoče tudi naročiti.