DV Sevnica-Boštanj - 47. Teden cvička

glava mobile

47. Teden cvička

TC 128

Članice in člani našega društva smo v petek, 24. maja v Trebnjem, sodelovali v veličastni povorki in otvoritvi 47. Tedna cvička. Med drugimi, nas je v povorki pozdravil župan Občine Sevnica, Srečko Ocvirk. Pestro dogajanje se je zatem nadaljevalo ob razvitju novega prapora ZDVD, kronanju novega kralja cvička, Roberta Jarkoviča (na sliki, prejema krono iz rok župana občine Trebnje in predsednika ZDVD), za novo ambasadorko cvička pa je bila proglašena dr. Lea-Marija Colarič-Jakše. Zbrane vinogradnice, vinogradnike in druge goste prireditve, so med drugim nagovorili predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske Miran Jurak, trebanjski župan in predsednik organizacijskega odbora 47. Tedna cvička Alojzij Kastelic, predsednik Zveze društev vinogradnikov in vinarjev Slovenije Alojz Slavko Toplišek, osrednji govornik pa je bil minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, ki je tudi uradno odprl tridnevno prireditev. Za pestro in veselo dogajanje so poskrbeli organizatorji prireditve (poleg ZDVD in Občine Trebnje, še tri vinogradniška društva, in sicer Trebnje, Čatež pod Zaplazom in "Lisec" Dobrnič) ter vinogradniška društva, s svojimi hrami.

Petkovo dogajanje lahko podoživite v naši fotogaleriji: FOTOGALERIJA >>>
Več fotografij najdete na spletni strani ZDVD: https://www.zdvd.si/

47. Teden cvička se zaključuje v nedeljo, 26. maja 2019.

PROGRAM 47. Tedna cvička) >>>