DV Sevnica-Boštanj - 46. Teden cvička

glava mobile

46. Teden cvička

46TC 001

V Šentjerneju se je včeraj, 25. maja, z veličastno povorko, pričel letošnji praznik dolenjskih vinogradnikov - 46. Teden cvička. Poleg Zveze društev vinogradnikov Dolenjske in Občine Šentjernej, so med prizadevnimi organizatorji tridnevne prireditve tudi članice in člani Društva vinogradnikov Šentjernej.

V včerajšnji otvoritveni povorki smo kot člani ZDVD, sodelovali tudi predstavniki DV Sevnica-Boštanj. Preko 1300 sodelujočih v povorki so pozdravili navdušeni domačini, obiskovalci prireditve, državna sekretarka na Ministrstvu za kmetijstvo in okolje, Tanja Strniša, župani ter predstavniki dolenjskih in posavskih občin, predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske Miran Jurak, šentjernejski župan in predsednik organizacijskega odbora Radko Luzar, sponzorji ter številni drugi ugledni gostje. Zbrane sta med drugim nagovorila tudi novi kralj cvička Jernej Martinčič, ki je po mnenju ocenjevalnih komisij letos med dolenjskimi vinarji pridelal najboljši cviček in novi ambasador cvička, Janez Pavlin. Petkov kulturno zabavni program so oblikovali številni nastopajoči, obiskovalci pa so veselili ob ritmih amsambla Gadi. Na stojnicah in številnih hramčkih vinogradniških društev, so zbrani okušali najboljša dolenjska vina.

Pestro dogajanje, prvega dne 46. Tedna cvička, lahko še enkrat podoživite z ogledom fotogalerije, pripravil sem jo Milan Simončič.