Izbrano županovo vino 2021

zupanovo2021 cizerle

Izbrano je bilo Županovo vino 2021, ki bo imelo, kot vsa leta doslej, status protokolarnega vina. Nosilec novega županovega vina je Blaž Cizerle iz Društva vinogradnikov Studenec z odlično modro frankinjo (na sliki z Vinsko kraljico Slovenije in županom Občine Sevnica).

Letošnji izbor je potekal ob strokovni podpori Društva vinogradnikov Malkovec. Prilagojen je bil okoliščinam varovanja zdravja in zato ožjega značaja, prav tako sama razglasitev. Razglasitev zmagovalca županovega vina je potekala v četrtek, 10. junija na sevniškem gradu, prireditve pa se je udeležil tudi predsednik DV Sevnica-Boštanj Jože Simončič.

Webp.net gifmaker

KZ logo2015logo MastnakKZlogo2021