Obvestilo o zaščiti in prehrani vinske trte

karsia novi logoTrta je v glavnem odcvetela, jagode se lepo razvijajo, so pa v tej fazi in ob trenutnem vremenu izjemno občutljive za okužbo z oidijem, sporočajo iz podjetja Karsia. Oidij ima kjub visokim temperaturam ugodne pogoje, saj je ponoči zračna vlaga še vedno visoka. Naj k temu dodamo, da je pri zaščiti in omejevanju okužb z oidijem pomembna zračnost, oz. dosledno izvedena zelena dela.

Nevarnost za okužbo s peronosporo je zaradi sušnega vremena trenutno nizka, je pa zaradi zelo velikega prirastka posledično veliko nezaščitene listne mase in grozdnih jagod. Zato priporočamo redna preventivna škropljenja s sistemičnimi fungicidi tudi za peronosporo.

Prihaja tudi čas za zatiranje ameriškega škržatka - prenašalca zlate trsne rumenice.

Trenutno v vinogradih še ni čutiti pomanjkanja talne vlage, glede na vremensko prognozo pa lahko nekaj dežja pričakujemo za vikend. Hranila, ki jih trta potrebuje v tem obdobju, pa do pričetka zorenja, so predvsem dušik, magnezij, fosfor in kalij.

VEČ (podjetje Karsia, 28. 6. 2021) >>>

Webp.net gifmaker