Festival modre frankinje

Pred vrati je najbolj moder festival v Sloveniji! V petek, 11. septembra, se bomo razvajali na kulinaričnem večeru "Lokalno je modro" (Gostilna Repovž, Grajske mesnine & Jože Rozman) na idilični lokaciji grajske terase... Prijavite se čimprej, saj je število prostih mest omejeno!

5festMF

V soboto, 12. septembra, boste lahko okusili najboljše letošnje festivalske modre frankinje, jedi vrhunskih kulinarikov (Repovž, Dolinšek, Jovan, Grajske mesnine), coctaile z modro frankinjo, si ogledali Grad Sevnica, biser v ogrlici posavskih gradov, sodelovali v nagradni degustaciji, si ogledali razstavo vseh ocenjenih modrih frankinj, prisluhnili izvirnim aforizmom... Da pa bo večer še prijetnejši, bo za vaše dobro počutje in razpoloženje poskrbela mlada, a izkušena pevka Eva Černe z zimzelenimi slovenskimi popevkami...

Podroben program festivala je objavljen na: http://www.modra-frankinja.com/program-modra-frankinja.html

Ocenjevanje vzorcev modre frankinje je potekalo 27. avgusta. Izvedla ga je mednarodna strokovna komisija po 20 točkovni metodi v naslednji sestavi:

g. Jože Simončič (predsednik komisije, Kartuzija Pleterje, d.o.o., Slovenija)
g. Iztok Klenar (enolog, podpredsednik Mednarodne zveze enologov (UIOE), Slovenija)
g. Mojmir Wondra, prof. dr. (predstojnik Katedre za tehnologijo vina, Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani, Slovenija)
ga. Tatjana Košmerl, prof. dr. (Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani, Slovenija)
ga. Darja Bovha (Vinska klet Vila platana, Slovenska Bistrica, Slovenija)
dr. József Kosárka (degustator, Budimpešta, Madžarska)
ga. Anna Schachner (dipl. somelje, Gradec, Avstrija)

REZULTATI OCENJEVANJA MODRIH FRANKINJ >>>