Modra frankinja in portugalka sta naši

MF2016Slovenska vinogradniška literatura, ki modre frankinje in portugalke doslej ni uvrščala niti med naše avtohtone sorte, bo doživela pomembno posodobitev. Strokovnjaki nemškega trsničarskega inštituta Geilweilerhof so odkrili, da sta se ti mednarodno razširjeni rdeči sorti grozdja rodili prav na slovenskih tleh.

Preberi več (spletni Dnevnik)>>>

Za prepoznavnost modre frankinje veliko naredimo tudi v Sevnici. Modre frankinje iz Slovenije in iz drugih držav ocenjujemo in promoviramo že nekaj let, organiziranih pa je bilo tudi več Festivalov modre frankinje.

Več (Projekt modre frankinje)>>>

groz pozimi

fito-info

iskalnik reg. FFS >>>